PALLAS

Pallas najlepiej sprawdza się w przestrzeniach publicznych, takich jak biurowce, szkoły i przedszkola oraz w dużych obiektach mieszkalnych. Jednostka może być montowana np. w pomieszczeniu technicznym na podłodze. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ wymiennik odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Opcjonalnie można zamówić urządzenie w wersji z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną (wersja „W”), z wbudowaną wtórną nagrzewnicą elektryczną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „E-CG”) lub z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „W-CG”).

Dodatkowo urządzenie posiada możliwość wbudowania pompy ciepła (wersja „HP”), która chłodzi i ogrzewa powietrze z dużą wydajnością. Dzięki modułowi pompy ciepła możliwe jest schłodzenie latem powietrza nawiewanego do pomieszczeń do +15°C oraz usunięcie nadmiaru wilgoci, a zimą dogrzanie powierza na nawiewie w pewnych warunkach nawet do +38°.

Pallas jest sklasyfikowany jako jednostka niemieszkalna (SWNM) i jest wyłączony z oznakowania EcoDesign, ze względu na wydajność przepływu powietrza wyższą niż 1000 m3/h. Oprogramowanie Energy Optimizer dostępne na stronie producenta (https://pl.enervent.com/optimizer/) pozwala sprawdzić czy dla planowanego projektu jednostka spełni wymagania EcoDesign

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Pallas posiada króćce przyłączeniowe skierowane w górę i jest dostępna w prawej wersji obsługowej.

Centrala Pallas wyposażona jest w automatykę eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).

Model Pallas
Wydajność przy ∆p=100 Pa Wydajność przy ∆p=100 Pa 2880 m3/h2880 m3/h
Spręż dyspozycyjny 50 – 900 Pa
Typ wymiennika ciepła Obrotowy (standardowy, premium, higroskopijny, sorpcyjny)
Materiał wymiennika Aluminium
Sprawność wymiennika do 90,7%
Wymiary Dł. x Szer. x Gł. [cm] 180 x 89 x 161
Strona wykonania Prawa/lewa
Masa 450 kg
Montaż Stojący
Średnica przyłącza kanału Ø400 mm
Średnica przyłącza okapu
Dane elektryczne 400 V, 50 Hz / 3×20 A
Moc nominalna 1000 W
Regulacja wydajności Płynna
Programowanie czasowe wydajności Tak
Sterowanie eAir z web serwer
Nagrzewnica wtórna Elektryczna lub wodna
Pompa ciepła (model “HP”)
Moc nagrzewnicy wtórnej 9000 W
Standardowa nagrzewnica wodna 35/25°C; 19,25 kW; wbudowana
Chłodzenie Chłodnica wodna Pompa ciepła (model “HP”)
Filtry Nawiew F7 (ISO ePM1 60%)/ Wywiew G4 (ISO Coarse 80%)
Ciśnienie akustyczne przy powierzchni pochłaniania 20 m2 SWNM
Wyposażenie dodatkowe (na zamówienie) Wymiennik ciepła w wersji: premium, higroskopijny lub sorpcyjny Zestaw przepustnic z siłownikiem (2szt przepsutnic 40mm + siłowniki NF230AX) Przepustnica powietrza cyrkulacyjnego 700×200 mm