LTR-5 Z

LTR-5 Z jest dobrym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych i lokali użytkowych o niewielkiej kubaturze. Może być instalowany np. na strychu, ponieważ poziomy montaż pozwala na oszczędność miejsca. Urządzenie można montować z drzwiami serwisowymi w górę, bok jeden lub drugi. Dzięki dobrej izolacji LTR-5 Z może być montowany zarówno w pomieszczeniach ciepłych jak i zimnych, jednak w przypadku spadku temperatury otoczenia poniżej -10°C, jednostkę powinno się dodatkowo zaizolować. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ wymiennik odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować i dostosować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Opcjonalnie można zamówić urządzenie w wersji z kanałową wtórną nagrzewnicą wodną (wersja „W”) lub z wbudowaną wtórną nagrzewnicą elektryczną i kanałową chłodnicą wodną (wersja „E-CG”).

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła LTR-5 Z posiada króćce przyłączeniowe skierowane na boki i jest dostępna w prawej wersji obsługowej. Do montażu i czynności serwisowych nie jest wymagana duża przestrzeń obsługowa dzięki zdejmowalnej pokrywie, którą można także montować na zawiasach w różnych kierunkach.

Centrala LTR-5 Z posiada dwie opcje sterowania – automatyka eWind (sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej i prosty panel sterowania w standardzie) lub bardziej zaawansowana automatyka eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).

Model LTR-5 Z
Wydajność przy ∆p=100 Pa 690 m3/h
Spręż dyspozycyjny 50-500 Pa
Typ wymiennika ciepła Obrotowy (standardowy, premium, higroskopijny, sorpcyjny)
Materiał wymiennika Aluminium
Sprawność wymiennika do 90,1%
Wymiary Dł. x Szer. x Gł. [cm] 116 x 52,3 x 52,8
Strona wykonania Prawa/lewa
Masa 68kg
Montaż Wiszący / stojący
Średnica przyłącza kanału Ø200 mm
Średnica przyłącza okapu
Dane elektryczne 230 V, 50 HZ / 16 A
Moc nominalna 169 W
Regulacja wydajności Płynna
Programowanie czasowe wydajności Tak
Sterowanie eWind z aplikacją lub eAir z web serwer
Nagrzewnica wtórna Elektryczna lub wodna
Moc nagrzewnicy wtórnej 2000 W
Standardowa nagrzewnica wodna 35/25°C; 3,1 kW; wbudowana
Chłodzenie Chłodnica wodna Filtry Nawiew F7 (ISO ePM1 55%)/ Wywiew G4 (ISO Coarse 70%)
Ciśnienie akustyczne przy powierzchni pochłaniania 20 m2 48 dB
Wyposażenie dodatkowe (na zamówienie) ciepła w wersji: premium, higroskopijny lub sorpcyjny