PELICAN Z

Pelican Z jest jednostką przeznaczoną do dużych domów jednorodzinnych, lokali użytkowych i przestrzeni publicznych. Może być montowana w pomieszczeniach technicznych jako jednostka stojąca. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Opcjonalnie można zamówić urządzenie w wersji z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną (wersja „W”), z wbudowaną wtórną nagrzewnicą elektryczną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „E-CG”) lub z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „W-CG”).

Dodatkowo urządzenie posiada możliwość wbudowania pompy ciepła (wersja „HP”). Parownik, skraplacz i hermetyczny układ chłodniczy ze sprężarką są wbudowane w urządzenie. Dzięki modułowi pompy ciepła możliwe jest schłodzenie latem powietrza nawiewanego do pomieszczeń do +15°C oraz usunięcie nadmiaru wilgoci, a zimą dogrzanie powierza na nawiewie w pewnych warunkach nawet do +38°.

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Pelican Z posiada króćce przyłączeniowe skierowane w górę i jest dostępna w prawej wersji obsługowej.

Centrala Pelican Z posiada dwie opcje sterowania – automatyka eWind (sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej i prosty panel sterowania w standardzie) lub bardziej zaawansowana automatyka eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).

Model Pelican Z
Wydajność przy ∆p=100 Pa Wydajność przy ∆p=100 Pa 650 m3/h
Spręż dyspozycyjny 50 – 350 Pa
Typ wymiennika ciepła Obrotowy (standardowy, premium, higroskopijny, sorpcyjny)
Materiał wymiennika Aluminium
Sprawność wymiennika do 90,2%
Wymiary Dł. x Szer. x Gł. [cm] 99,8 x 59 x 127
Strona wykonania Prawa
Masa 125 kg
Montaż Stojący
Średnica przyłącza kanału Ø200 mm
Średnica przyłącza okapu
Dane elektryczne 230 V, 50 HZ / 16 A
Moc nominalna 169 W
Regulacja wydajności Płynna
Programowanie czasowe wydajności Tak
Sterowanie eWind z aplikacją lub eAir z web serwer
Nagrzewnica wtórna Elektryczna lub wodna
Pompa ciepła (model “HP”)
Moc nagrzewnicy wtórnej 2000 W
Standardowa nagrzewnica wodna 30/20°C; 3,2 kW; wbudowana
Chłodzenie Chłodnica wodna Pompa ciepła (model “HP”)
Filtry Nawiew F7 (ISO ePM1 60%)/ Wywiew G4 (ISO Coarse 80%)
Ciśnienie akustyczne przy powierzchni pochłaniania 20 m2 47 dB
Wyposażenie dodatkowe (na zamówienie) Wymiennik ciepła w wersji: premium, higroskopijny lub sorpcyjny Centrala z nagrzewnicą wtórną 4000 W (modele “E”)