PANDION

Model Pandion
Wydajność przy ∆p=100 Pa Wydajność przy ∆p=100 Pa 500 m3/h500 m3/h
Spręż dyspozycyjny 50 – 500 Pa
Typ wymiennika ciepła Obrotowy (standardowy, premium, higroskopijny, sorpcyjny)
Materiał wymiennika Aluminium
Sprawność wymiennika do 90,1%
Wymiary Dł. x Szer. x Gł. [cm] 78,5 x 54,3 x 89,5 (+15)
Strona wykonania Prawa
Masa 90 kg
Montaż Wiszący (uchwyt montażowy) Sufitowy – opcja: płyta montażowaWiszący (uchwyt montażowy) Sufitowy – opcja: płyta montażowa
Średnica przyłącza kanału Ø160 mm
Średnica przyłącza okapu
Dane elektryczne 230 V, 50 HZ / 10 A
Moc nominalna 230 W
Regulacja wydajności Płynna
Programowanie czasowe wydajności Tak
Sterowanie eWind z aplikacją lub eAir z web serwer
Nagrzewnica wtórna Elektryczna lub wodna
Moc nagrzewnicy wtórnej 800 W
Standardowa nagrzewnica wodna 30/20°C; 2,8 kW; wbudowana
Chłodzenie Chłodnica wodna
Filtry Nawiew F7 (ISO ePM1 60%)/ Wywiew G4 (ISO Coarse 80%)
Ciśnienie akustyczne przy powierzchni pochłaniania 20 m2 46 dB
Wyposażenie dodatkowe (na zamówienie) Wymiennik ciepła w wersji: premium, higroskopijny lub sorpcyjny Rama montażowa do montażu ściennego/sufitowego Nogi regulowane i osłona Pandion

Pandion sprawdza się w domach jednorodzinnych i w niewielkich przestrzeniach publicznych, gdzie nie jest wymagana duża ilość powietrza wentylacyjnego. Spadek ciśnienia w centrali jest bardzo mały, co zapewnia niskie zużycie energii i wysoką sprawność odzysku ciepła. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Opcjonalnie można zamówić urządzenie w wersji z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną (wersja „W”), z wbudowaną wtórną nagrzewnicą elektryczną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „E-CG”) lub z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „W-CG”).

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Pandion posiada króćce przyłączeniowe skierowane w górę i jest dostępna w prawej wersji obsługowej.

Centrala Pandion posiada dwie opcje sterowania – automatyka eWind (sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej i prosty panel sterowania w standardzie) lub bardziej zaawansowana automatyka eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).