PEGASOS Z

Pegasos Z znajduje zastosowanie w dużych domach jednorodzinnych oraz przestrzeniach publicznych. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Opcjonalnie można zamówić urządzenie w wersji z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną (wersja „W”), z wbudowaną wtórną nagrzewnicą elektryczną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „E-CG”) lub z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „W-CG”).

Dodatkowo urządzenie posiada możliwość wbudowania pompy ciepła (wersja „HP”), która chłodzi i ogrzewa powietrze z dużą wydajnością. Dzięki modułowi pompy ciepła możliwe jest schłodzenie latem powietrza nawiewanego do pomieszczeń do +15°C oraz usunięcie nadmiaru wilgoci, a zimą dogrzanie powierza na nawiewie w pewnych warunkach nawet do +38°.

Pegasos Z jest sklasyfikowany jako jednostka niemieszkalna (SWNM) i jest wyłączony z oznakowania EcoDesign, ze względu na wydajność przepływu powietrza wyższą niż 1000 m3/h. Oprogramowanie Energy Optimizer dostępne na stronie producenta (https://pl.enervent.com/optimizer/) pozwala sprawdzić czy dla planowanego projektu jednostka spełni wymagania EcoDesign.

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Pegasos Z posiada króćce przyłączeniowe skierowane w górę i jest dostępna w prawej wersji obsługowej.

Centrala Pegasos Z posiada dwie opcje sterowania – automatyka eWind (sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej i prosty panel sterowania w standardzie) lub bardziej zaawansowana automatyka eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).

Model Pegasos Z
Wydajność przy ∆p=100 Pa Wydajność przy ∆p=100 Pa 1330 m3/h1330 m3/h
Spręż dyspozycyjny 50 – 625 Pa
Typ wymiennika ciepła Obrotowy (standardowy, premium, higroskopijny, sorpcyjny)
Materiał wymiennika Aluminium
Sprawność wymiennika do 90,4%
Wymiary Dł. x Szer. x Gł. [cm] 125 x 67,7 x 140
Strona wykonania Prawa
Masa 203 kg
Montaż Stojący
Średnica przyłącza kanału Ø250 mm
Średnica przyłącza okapu
Dane elektryczne 400 V, 50 Hz / 3×16 A
Moc nominalna 500 W
Regulacja wydajności Płynna
Programowanie czasowe wydajności Tak
Sterowanie eWind z aplikacją lub eAir z web serwer
Nagrzewnica wtórna Elektryczna lub wodna
Pompa ciepła (model “HP”)
Moc nagrzewnicy wtórnej 4000 W
Standardowa nagrzewnica wodna 35/25°C; 7,7 kW; wbudowana
Chłodzenie Chłodnica wodna Pompa ciepła (model “HP”)
Filtry Nawiew F7 (ISO ePM1 60%)/ Wywiew G4 (ISO Coarse 80%)
Ciśnienie akustyczne przy powierzchni pochłaniania 20 m2 SWNM
Wyposażenie dodatkowe (na zamówienie) Wymiennik ciepła w wersji: premium, higroskopijny lub sorpcyjny Centrala z nagrzewnicą wtórną 6000 W (modele “E”)