SALLA

Model Salla
Wydajność przy ∆p=100 Pa Wydajność przy ∆p=100 Pa 360 m3/h360 m3/h
Spręż dyspozycyjny 50 – 450 Pa
Typ wymiennika ciepła Obrotowy (standardowy, premium, higroskopijny, sorpcyjny)
Materiał wymiennika Aluminium
Sprawność wymiennika do 89,8%
Wymiary Dł. x Szer. x Gł. [cm] 58 x 50 x 49
Strona wykonania Prawa/lewa
Masa 50 kg
Montaż Wiszący (uchwyt montażowy) Sufitowy – opcja: płyta montażowaWiszący (uchwyt montażowy) Sufitowy – opcja: płyta montażowa
Średnica przyłącza kanału Ø160 mm lub Ø125
Średnica przyłącza okapu Ø100 mm
Dane elektryczne 230 V, 50 HZ / 10 A
Moc nominalna 118 W
Regulacja wydajności Płynna
Programowanie czasowe wydajności Tak
Sterowanie eWind z aplikacją lub eAir z web serwer
Nagrzewnica wtórna Elektryczna
Moc nagrzewnicy wtórnej 400 W
Standardowa nagrzewnica wodna
Chłodzenie
Filtry Nawiew F7 (ISO ePM1 55%)/ Wywiew M5 (ISO ePM10 75%)
Ciśnienie akustyczne przy powierzchni pochłaniania 20 m2 40 dB
Wyposażenie dodatkowe (na zamówienie) Wymiennik ciepła w wersji: premium, higroskopijny lub sorpcyjny Centrala z wbudowanym syfonem Rama montażowa do montażu ściennego/sufitowego Centrala z panelem sterowania eWind wbudowanym w drzwi Centrala z nagrzewnicą wtórną 800 W Centrala z wbudowaną nagrzewnicą wodną Centrala w wersji CHC (z króćcem okapu kuchennego) Rama montażowa do montażu ściennego/sufitowego (do wersji CHC) Centrala z wbudowanym czujnikiem CO2

Salla jest idealnym rozwiązaniem do małych i ciasnych pomieszczeń technicznych ze względu na niewielki rozmiar. Salla jest przy tym także bardzo funkcjonalnym urządzeniem, można ją zabudować np. w pralni nad pralką, ponieważ drzwi serwisowe są umieszczone od frontu i nie jest wymagana przestrzeń serwisowa pod jednostką. Posiada opcję podłączenia okapu kuchennego (wersja CHC). Centrala wentylacyjna SALLA jest jednym z najcichszych urządzeń dostępnych na rynku o tej wydajności i tak niewielkich wymiarach. Jest idealnym rozwiązaniem dla większych mieszkań i domów jednorodzinnych. Z urządzenia nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”).

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Salla posiada króćce przyłączeniowe skierowane w górę i jest dostępna w dwóch stronach obsługowych – prawej i lewej.

Centrala Salla posiada dwie opcje sterowania – automatyka eWind (sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej i prosty panel sterowania w standardzie) lub bardziej zaawansowana automatyka eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).