PALLAS

Pallas najlepiej sprawdza się w przestrzeniach publicznych, takich jak biurowce, szkoły i przedszkola oraz w dużych obiektach mieszkalnych. Jednostka może być montowana np. w pomieszczeniu technicznym na podłodze. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ wymiennik odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Opcjonalnie można zamówić urządzenie w wersji z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną (wersja „W”), z wbudowaną wtórną nagrzewnicą elektryczną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „E-CG”) lub z wbudowaną wtórną nagrzewnicą wodną i wbudowaną chłodnicą wodną (wersja „W-CG”).

Dodatkowo urządzenie posiada możliwość wbudowania pompy ciepła (wersja „HP”), która chłodzi i ogrzewa powietrze z dużą wydajnością. Dzięki modułowi pompy ciepła możliwe jest schłodzenie latem powietrza nawiewanego do pomieszczeń do +15°C oraz usunięcie nadmiaru wilgoci, a zimą dogrzanie powierza na nawiewie w pewnych warunkach nawet do +38°.

Pallas jest sklasyfikowany jako jednostka niemieszkalna (SWNM) i jest wyłączony z oznakowania EcoDesign, ze względu na wydajność przepływu powietrza wyższą niż 1000 m3/h. Oprogramowanie Energy Optimizer dostępne na stronie producenta (https://pl.enervent.com/optimizer/) pozwala sprawdzić czy dla planowanego projektu jednostka spełni wymagania EcoDesign

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Pallas posiada króćce przyłączeniowe skierowane w górę i jest dostępna w prawej wersji obsługowej.

Centrala Pallas wyposażona jest w automatykę eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).