SVEA

Svea jest idealnym rozwiązaniem do dużych domów jednorodzinnych, w których nie zaprojektowano przestrzeni na centralę wentylacyjną, ponieważ to urządzenie o dużej wydajności w niewielkiej obudowie. Svea może być montowana stojąco na podłodze lub w przypadku braku miejsca można ją powiesić na ścianie. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Dodatkowo urządzenie można w przyszłości rozbudować o dodatkową nakładkę, zwiększając jedynie wysokość urządzenia. Dodatkowa nakładka może zawierać moduł pompy ciepła (umożliwiający chłodzenie powietrza nawiewanego), chłodnicę wodną lub nagrzewnicę wodną.

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Svea posiada króćce przyłączeniowe skierowane w górę i jest dostępna w prawej wersji obsługowej.

Centrala Svea wyposażona jest w automatykę eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).

Model Svea
Wydajność przy ∆p=100 Pa Wydajność przy ∆p=100 Pa 620 m3/h620 m3/h
Spręż dyspozycyjny 50 – 500 Pa
Typ wymiennika ciepła Obrotowy (standardowy, premium, higroskopijny, sorpcyjny)
Materiał wymiennika Aluminium
Sprawność wymiennika do 90,1%
Wymiary Dł. x Szer. x Gł. [cm] 60 x 60 x 63
Strona wykonania Prawa
Masa 65 kg
Montaż Wiszący (uchwyt montażowy) Sufitowy – opcja: płyta montażowaWiszący (uchwyt montażowy) Sufitowy – opcja: płyta montażowa
Średnica przyłącza kanału Ø160 mm
Średnica przyłącza okapu Ø100 mm
Dane elektryczne 230 V, 50 HZ / 10 A
Moc nominalna 355 W
Regulacja wydajności Płynna
Programowanie czasowe wydajności Tak
Sterowanie eAir z web serwer
Nagrzewnica wtórna Elektryczna
Moc nagrzewnicy wtórnej 800 W
Standardowa nagrzewnica wodna Dodatkowy moduł
Chłodzenie Dodatkowy moduł
Filtry Nawiew F7 (ISO ePM1 60%)/ Wywiew G4 (ISO Coarse 80%)
Ciśnienie akustyczne przy powierzchni pochłaniania 20 m2 46 dB
Wyposażenie dodatkowe (na zamówienie) Wymiennik ciepła w wersji: premium, higroskopijny lub sorpcyjny Centrala z wbudowanym syfonem Rama montażowa do montażu ściennego/sufitowego Nakładka z modułem pompy ciepła