PINGVIN XL


Pingvin XL najlepiej sprawdza się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, a także w mniejszych przestrzeniach publicznych. Jednostka charakteryzuje się niewielkim rozmiarem w stosunku do wydajności. Pingvin XL może być montowany w pomieszczeniach technicznych, np. zawieszony na ścianie lub stojący. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ obrotowy wymiennik ciepła odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Opcjonalnie można zamówić urządzenie w wersji z kanałową wtórną nagrzewnicą wodną (wersja „W”) lub z wbudowaną wtórną nagrzewnicą elektryczną i kanałową chłodnicą wodną (wersja „E-CG”).

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Pingvin XL posiada króćce przyłączeniowe skierowane w górę i jest dostępna w dwóch stronach obsługowych – prawej i lewej.

Centrala Pingvin XL posiada dwie opcje sterowania – automatyka eWind (sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej i prosty panel sterowania w standardzie) lub bardziej zaawansowana automatyka eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).