LTR-7 Z

LTR-7 Z sprawdza się w dużych domach jednorodzinnych i w przestrzeniach publicznych. Może być instalowany zarówno w przestrzeniach ciepłych jak i zimnych, jednak w przypadku spadku temperatury otoczenia poniżej -10°C, jednostkę powinno się dodatkowo zaizolować. Urządzenie można montować z drzwiami serwisowymi w górę, bok jeden lub drugi. Z urządzenia w podstawowej wersji nie trzeba odprowadzać kondensatu, ponieważ wymiennik odzyskuje wilgoć nawilżając powietrze nawiewane do pomieszczeń. W standardzie w urządzeniu wbudowany jest czujnik wilgotności co pozwala również kontrolować i dostosować wilgotność w pomieszczeniach.

W wersji podstawowej urządzenie jest wyposażone w wbudowaną elektryczną nagrzewnicę wtórną (wersja „E”). Opcjonalnie można zamówić urządzenie w wersji z kanałową wtórną nagrzewnicą wodną (wersja „W”) lub z wbudowaną wtórną nagrzewnicą elektryczną i kanałową chłodnicą wodną (wersja „E-CG”).

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła LTR-5 Z posiada króćce przyłączeniowe skierowane na boki i jest dostępna w prawej wersji obsługowej. Do montażu i czynności serwisowych nie jest wymagana duża przestrzeń obsługowa dzięki zdejmowalnej pokrywie, którą można także montować na zawiasach w różnych kierunkach.

Centrala LTR-7 Z posiada dwie opcje sterowania – automatyka eWind (sterowanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej i prosty panel sterowania w standardzie) lub bardziej zaawansowana automatyka eAir (sterowanie z każdego miejsca na świecie za pomocą web serweru oraz dotykowy, bezprzewodowy panel sterowania w standardzie).

LTR-7 Z jest sklasyfikowany jako jednostka niemieszkalna (SWNM) i jest wyłączony z oznakowania EcoDesign, ze względu na wydajność przepływu powietrza wyższą niż 1000 m3/h. Oprogramowanie Energy Optimizer dostępne na stronie producenta (https://pl.enervent.com/optimizer/) pozwala sprawdzić czy dla planowanego projektu jednostka spełni wymagania EcoDesign.

Model LTR-7 Z
Wydajność przy ∆p=100 Pa 1300 m3/h
Spręż dyspozycyjny 50-500 Pa
Typ wymiennika ciepła Obrotowy (standardowy, premium, higroskopijny, sorpcyjny)
Materiał wymiennika Aluminium
Sprawność wymiennika do 87,2%
Wymiary Dł. x Szer. x Gł. [cm] 151 x 70,7 x 72
Strona wykonania Prawa/lewa
Masa 130 kg
Montaż Wiszący / stojący
Średnica przyłącza kanału Ø250 mm
Średnica przyłącza okapu
Dane elektryczne 400 V, 50 Hz / 3×16 A
Moc nominalna 163 W
Regulacja wydajności Płynna
Programowanie czasowe wydajności Tak
Sterowanie eWind z aplikacją lub eAir z web serwer
Nagrzewnica wtórna Elektryczna lub wodna
Moc nagrzewnicy wtórnej 4000 W
Standardowa nagrzewnica wodna 35/25°C; 7,4 kW; wbudowana