Z MAŁYCH WARSZTATÓW W PORVOO DO CZĘŚCI MIĘDZYNARODOWEJ GRUPY

  • Home
  • Z MAŁYCH WARSZTATÓW W PORVOO DO CZĘŚCI MIĘDZYNARODOWEJ GRUPY
Image

Enervent Zehnder wyrósł z małej lokalnej firmy prowadzonej przez przedsiębiorców w szanowanego producenta systemów wentylacyjnych i część jednej z wiodących grup w branży. Skok został dokonany przez kilka odbić, ale dopiero za dobre dwadzieścia lat. Według szefowej działu Customer Excellence Sonji Häggman, dążenie do opracowania wysokiej jakości technologii wentylacji i dobry duch pracy zespołowej zawsze były sercem firmy.

W siedzibie głównej w Porvoo naturalnie przemieszcza się pomiędzy biurami a produkcją. Oddzielne przepustki dla personelu nie są potrzebne, ponieważ wszyscy się znają, a goście są zauważani, mówi Sonja Häggman. Jej obowiązki obejmują marketing i komunikację Enervent Zehnder, a także cyfryzację i rozwój doświadczenia klienta.

– Przyjechałem do pracy w ówczesnym Enervent w 2002 roku. Lata to wiele produktów, fajni koledzy, wiele ciekawych zadań i pięciu różnych właścicieli. Między innymi byliśmy częścią firmy technologicznej Ensto, również rodzinnej firmy. Koncentracja naszej działalności pozostała taka sama i chociaż moje obowiązki były różne, zawsze pracowałem w interfejsie klienta.

Podobnie jak wiele innych nowych technologii, twórca obrotowego i energooszczędnego wymiennika ciepła w urządzeniach Enervent Zehnder był innowacyjnym przedsiębiorcą.

– Kiedyś założył nas przedsiębiorca z branży metalowej. Pod jego kierownictwem obrotowy wymiennik ciepła został przystosowany specjalnie do central wentylacyjnych w domach jednorodzinnych. Przez długi czas funkcjonowaliśmy jak tradycyjny zakład przemysłowy. W ostatnich latach zainwestowaliśmy w to, aby cały personel w taki sam sposób rozumiał życzenia klientów i wspólne cele – mówi Sonja.

Członek Grupy Zehnder – z zadaniem na północy

Szwajcarska grupa Zehnder kupiła działalność Enervent Oy w sierpniu 2018 r. Grupa jest jedną z największych spółek wentylacyjnych w Europie Środkowej i aktywnie rozwija swoją działalność poprzez przejęcia. Enervent Zehnder, działający w Finlandii, Szwecji i Norwegii (w Norwegii pod marką Exvent), reprezentuje doświadczenie w zimnym klimacie i wentylacji, które spełniają wymagania skandynawskie w Grupie.

– Zmiana właściciela została przez nas bardzo dobrze przyjęta. Po sfinalizowaniu transakcji byliśmy w stanie kontynuować naszą działalność całkiem niezależnie, ale jednocześnie otrzymaliśmy niezbędne wsparcie ze strony grupy. Bycie częścią firmy rodzinnej tworzy bezpieczne środowisko pracy dla personelu, a po sprzedaży mogliśmy zaoferować klientom wiele ciekawych nowych produktów.

Ci, którzy mają bystre oko, zauważyli, że w komunikatach Enervent Zehnder pojawił się czerwony kolor.

– Latem ubiegłego roku wprowadziliśmy na naszych kanałach znaczki „Członek Grupy Zehnder”. Przypomina, że ​​jesteśmy częścią większej społeczności. W przeciwnym razie nic się nie zmieni – nadal jesteśmy tym samym znanym producentem wysokiej jakości urządzeń wentylacyjnych odpowiednich do nordyckich domów. Zehnder to jedna z największych firm w branży w Europie, która inwestuje zarówno w ekspansję, rozwój produktów, jak i personel. Łatwo nam się uśmiechać, mówi Sonja Häggman.